Голова Жмеринської районної ради

7 скликання

МАЛЯРЧУК

Василь Григорович

 КАРТА РАЙОНУ докладніше

ДЕРЖАВНІ РЕСУРСИ


Особливості проведення 15 обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

6 березня відповідальні за грантову діяльність району прийняли участь в он-лайн конференції з питань обговорення особливостей проведення та оформлення проектних заявок для 15 обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад, яка була організована  Вінницькою обласною Асоціацією  органів місцевого самоврядування спільно з облдержадміністрацією.

У вітальному слові керівник Секретаріату ВОАОМС Віктор Вікалюк наголосив, що терміни подання проектних заявок досить обмежені, тому Асоціація вирішила провести зустріч з усіма районами саме в такому режимі. Також він повідомив, що 26 лютого відбулося засідання конкурсної Ради, на якому було затверджено Положення про проведення 15 обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад.  Фонд конкурсу становить понад 30 мільйонів гривень: 15млн – кошти із загального фонду, 15,5 – кошти спецфонду. До 13 березня потрібно подати проект до Дирекції конкурсу в електронному вигляді згідно з формою, розміщеною на офіційному веб-сайті Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОДА, а до 30 березня необхідно здати проекти у паперовому вигляді.

Керівник Секретаріату ВОАОМС висловив сподівання, що цьогорічний конкурс буде ще якіснішим та дасть змогу реалізувати цікаві ідеї та задуми щодо покращення життя в громадах області.

Про особливості оформлення та реєстрації проектної заявки розповіла заступник директора Департаменту – начальник управління регіонального розвитку та інвестицій Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА, секретар Конкурсної ради  Інесса Ратушняк. Вона також повідомила, що станом на 6 березня вже зареєстровано 43 проекти від громад.

Олег Левченко, директор Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування, поінформував  про особливості підготовки та подачі проектів міжмуніципального співробітництва. Він наголосив, що міжмуніципальне співробітництво – це те, що дає змогу вирішити нагальні для кількох громад проблеми, такі як вивезення сміття чи розвиток туристичної галузі. Наразі є спрощена угода про співробітництво, вона не потребує розгляду на сесії. Проте потрібна її реєстрація в Мінрегіоні. І вже на основі цієї угоди громади можуть писати та подавати спільні проекти.

Про  проведення експертизи проектів екологічного спрямування розповів начальник управління охорони земель природних ресурсів та екологічної експертизи Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА  Андрій Магера .

Провідний спеціаліст відділу енергетичного менеджменту управління транспорту, енергетики та зв’язку Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури ОДА Тетяна Гальчак поінформувала про підготовку проектів з енергозбереження. 

 Як відбуватиметься адміністрування XV обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад та про критерії оцінювання конкурсних проектів ознайомив головний спеціаліст Центру розвитку інвестиційної спроможності та залучення ресурсів Секретаріату Асоціації Віктор Іщук, зазначивши, що найбільше уваги потрібно приділити саме фінансовій частині проекту, адже за неї нараховується найбільше балів. Наголосив, що проекти без фінансового обґрунтування чи ПКД, навіть якщо все решта буде ідеально, – не братимуть участь у конкурсі. Віктор Федорович зауважив, що при оцінюванні проектів до уваги братиметься й грантова історія подавача та його відповідальне ставлення до реалізації проектів минулих років.

Підсумовуючи, керівник Секретаріату ВОАОМС Віктор Вікалюк відзначив, що започаткована форма проведення конференцій та нарад в режимі он-лайн виправдала очікування організаторів, такий спосіб комунікації буде застосовуватись і надалі.

06/03/2018

06/03/2018

06/03/2018

06/03/2018

06/03/2018

06/03/2018

06/03/2018

06/03/2018

06/03/2018


ІСТОРИЧНА ДОВІДКА
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОЧИЩЕННЯ ВЛАДИ