Заступник голови Жмеринської районної ради

8 скликання

МУРАШКО

Віктор Миколайович

 КАРТА РАЙОНУ докладніше

ДЕРЖАВНІ РЕСУРСИ


Нарада з моделювання процесу добровільного об’єднання територіальних громад

20 лютого в кабінеті голови районної ради відбулась нарада з моделювання процесу добровільного об’єднання територіальних громад на прикладі Северинівської громади.

В нараді приймали участь голова районної ради Анатолій Паламарчук, голова районної державної адміністрації Олег Легеза, перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Монастирський, заступник голови райдержадміністрації Іван Віканов, юрист-аналітик Інституту громадянського суспільства Олександр Врублевський, виконавчий директор Подільської агенції регіонального розвитку Олег Левченко, президент Асоціації сільських гмін Підляського воєводства Республіки Польща Мирослав Лєх, Северинівський сільський голова Олександр Христюк, Слободо-Межирівський сільський голова В’ячеслав Куртяк, секретар Сербинівської сільської ради Лариса Левченко, Стодулецький сільський голова Любов Голубенко, представники засобів масової інформації району.

Прозорість, добровільність та спільний інтерес

Розпочав нараду голова районної ради Анатолій Паламарчук, який нагадав присутнім, що питання оптимізації адміністративно-територіального устрою Жмеринського району вже не перший раз піднімається на теренах Жмеринського району. Було проведено декілька  навчальних семінарів з цього приводу. Зауважив, що зволікати у впровадженні нових ефективних моделей управління сьогодні уже не можна.

Про правові механізми здійснення реформи місцевого самоврядування розповів присутнім юрист-аналітик Інституту громадянського суспільства Олександр Врублевський. За його словами, головним чинником добровільного об’єднання громад має стати взаємна вигода. Так, договори про співпрацю між громадами можуть передбачати спільне управління ресурсами, створення спільних комунальних структур для вирішення проблем жителів громад.

Прозорість, добровільність та спільний інтерес

«У процесі об’єднання не повинно ставитись питання, куди громадянину їхати по довідку. Натомість необхідно ліквідувати довідку як явище. Бо надання громадянином довідки – це передача інформації з одного державного органу до іншого. У держави ця інформація вже є і вона має передаватись від однієї до іншої державної інституції автоматично», - зазначив Олександр Врублевський. Він також розповів, що Інститут громадянського суспільства разом з іншими партнерами надаватиме методичну допомогу в налагодженні співпраці та в об’єднанні громад на базі Жмеринського району.

Прозорість, добровільність та спільний інтерес

«Тривалий час у Жмеринському районі за ініціативи Северинівської територіальної громади та інших громад втілюються проекти з вивчення можливостей взаємовигідного об’єднання громад та подальших шляхів їх розвитку. Є бажання, є чимало напрацювань, але досі не було законодавчої бази, - розповів виконавчий директор Подільської агенції регіонального розвитку Олег Левченко, відзначивши користь ухвалення довгоочікуваного Закону про добровільне об’єднання громад. – Северинівська громада має угоду про співпрацю з громадою польської гміни Корицин, присутній тут війт гміни Корицин пан Мирослав Лєх є президентом Асоціації сільських гмін Підляського воєводства Республіки Польща. Тому є можливість вивчати досвід польських партнерів, знайомитися з тим, яким чином ця реформа спрацювала в Польщі. Підтримка з боку польського та українського урядів, а також обласної адміністрації сприятиме тому, що цей пілотний проект стане успішним та ефективним. На прикладі Вінницької області буде показано важливість залучення громадськості до підготовки та проведення реформ в Україні».

«Головне у процесі об’єднання громад – прозорість, добровільність, відкритість і дотримання спільних інтересів у всіх питаннях, - підсумував голова Жмеринської РДА Олег Легаза. – Можливість бути першими для області і району є великою відповідальністю і великим шансом зробити цю реформу на належному рівні».